V roce 1997 započala společnost Pavax s.r.o. v pronajatých prostorách v Brně s výrobou bazénových lemů a dlažeb. Z počátku se jednalo pouze o malovýrobu, pár druhů umělého pískovce, pro převážně velkoobchodní zákazníky z České republiky.

Postupně se výroba a prodej rozrostly o zákazníky ze Slovenska i o maloobchodní činnost. Dalším milníkem bylo získání odběratelů z Rakouska a Německa, čímž došlo k větší expanzi, ale i k vyšším požadavkům zákazníků na nový sortiment a nové trendy. Od tohoto okamžiku byl objem výroby každoročně navyšován, včetně rozšiřování sortimentu o další produkty.

V roce 2005 společnost zakoupila výrobní halu v Holasicích, 15 km jižně od Brna, která kapacitně vyhovovala nárokům. Zde se již naplno rozjela produkce úspěšné řady Mystery z vibrovaného, celoprobarveného betonu, která pokračuje dodnes.

Poslední novinkou je řada Exclusive z vibrovaného betonu se spodním zoubkem. Řada Exclusive je unikátní technickým zpracováním tzv. bezešvé formy, díky níž jsou takto tvarově složité výrobky zcela vyjímečné.  K výrobě této produktové řady vedla dlouhá, několikaletá cesta a jsme na ni náležitě hrdí.